Česko - Nizozemsko 1:11 Baseballisté podlehli v druhém utkání na ME obhájcům titulu Nizozemsku

14. září 2021 08:41

Čeští baseballisté ve svém druhém utkání na mistrovství Evropy v Itálii podlehli jednoznačně 1:11 obhájcům titulu z Nizozemska. Postup do čtvrtfinále mají nicméně ve svých rukou - zajistí si ho v případě dnešní výhry nad Slovenskem, které při debutu ve skupině A šampionátu prohrálo s Nizozemskem a Švédskem shodně 0:11. Hraje se od 15:30.

 

Profimedia.cz

Čeští pálkaři se nedokázali prosadit přes nadhazovače Shairona Martise. "Je to zkušený borec, který hrál i MLB. Vedle rychlých nadhozů do toho zapojil i nadhoz, který kromě toho, že je rychlý, tak na poslední chvíli zahne. Umisťování nadhozů měl hodně pod kontrolou, v sezoně se s tímto typem nadhozu málokdy potkáme, dnes to bylo navíc pod světly, což je vždy těžší," uvedl v tiskové zprávě kapitán reprezentace Jakub Malík.

Jediný český bod zaznamenal ve čtvrté směně za stavu 0:6 Matěj Hejma, jenž stejně jako ve vítězném duelu proti Švédsku (6:1) trefil homerun. Trenéři prostřídali celkem šest nadhazovačů a na hřiště se dostali všichni hráči ze soupisky.

"Byl to náš plán. Věděl jsem, že půjdu do hry po Markovi Minaříkovi, a byl jsem na to nachystaný. Musíme být ready na další zápasy, teď pro nás začíná play off baseball a my musíme být stoprocentně připraveni na to, co přijde," řekl nadhazovač Draků Brno Filip Čapka.

Mistrovství Evropy v baseballu v Itálii:
Skupina D:
ČR - Nizozemsko 1:11.
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.