Při Evropském poháru žokejů v Praze poběží i Nagano Gold

16. září 2021 17:25

Sedmiletý hřebec Nagano Gold bude jednou z hvězd sedmého ročníku Evropského poháru žokejů. Na české dráhy se tuzemský kůň roku 2019 a 2020 vrací po čtyřech letech a v sobotu 25. září se představí ve 43. Velké ceně českého turfu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Myslíme, že nastal čas Nagano Golda opět ukázat českému publiku, které si to za svou věrnost dostihovému sportu i skvělou atmosféru na Evropském poháru žokejů zaslouží," řekl trenér Václav Luka mladší v tiskové zprávě. "Čtyři roky tady nebyl, objel svět a udělal obrovský kus práce. V těch top dostizích už nemá co dokazovat. Loni dobyl Varšavu, předtím se ukázal v Ascotu, Paříži nebo Deauville a celou dobu mu u nás fandilo hodně lidí," řekl Luka.

Nagano Gold stáje Syndikát V3J naposledy startoval v Česku 1. října 2017, kdy pod Davidem Liškou ovládl velmi lehce klasický St. Leger. Celkem dosud absolvoval 29 dostihů, z toho sedmkrát zvítězil a na dotacích vyběhal 8,2 milionu korun.

Zvára skončil na mistrovství Evropy v parkuru třiadvacátý

Evropského poháru se v Chuchle Areně zúčastní dvanáct žokejů z deseti zemí světa. Z domácích jezdců se představí Václav Janáček a na divokou kartu úřadující český šampion Jan Verner. Po pěti letech se vrací do Prahy čtyřiapadesátiletý Francouz Gérald Mossé, přijede třeba i předloni celkově druhý Nizozemec Adrie de Vries a ženou v sedle bude Němka Sibylle Vogtová.

"Zájem o letošní účast je mimořádně velký. V jednu chvíli se rýsovala i možnost vyrovnání rekordního počtu šestnácti jezdců, ale nakonec jsme museli s těžkým srdcem zohlednit počty přihlášených koní a omezit počet nominací tak, abychom všem účastníkům garantovali srovnatelný počet startů," vysvětlil člen pořadatelského týmu Jiří Vávra.

Historie poháru žokejů se píše od roku 2015 a jako jediný dvakrát vyhrál Bauyržan Murzabajev z Kazachstánu (2016 a 2018). V roce 2019 se z triumfu radoval hvězdný Belgičan Christoph Soumillon, který v cizině často jezdil Nagano Golda.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.