Boxeři na mistrovství světa poprvé dostanou prémie

16. září 2021 17:39

Boxeři na letošním mistrovství světa v Bělehradu poprvé v historii dostanou prémie. Mezinárodní boxerská asociace (AIBA) rozdělí mezi medailisty na odměnách celkem 2,6 milionu dolarů (zhruba 56 milionů korun), vítězové váhových kategorií dostanou sto tisíc.

 

Andrew Couldridge, Reuters

"Je to poprvé, kdy AIBA finančně ocení medailisty mistrovství světa, a tak je to správně. Vzhledem k rokům tvrdé přípravy a vynaloženého úsilí jsou to zasloužené peníze," řekl ruský předseda AIBA Umar Kremljov.

AIBA, která už v roce 2007 odebrala z názvu asociace slovo amatérský, se snaží vylepšit si jméno. Kvůli špatnému řízení a dluhům, které loni činily 16 milionů dolarů, ji Mezinárodní olympijský výbor suspendoval a odebral jí právo organizovat boxerské turnaje na OH.

Boxerský pád. Holyfield nevydržel ani dvě minuty

Mistrovství světa se poprvé konalo v roce 1974, původně čtyřletý interval se později zkrátil na polovinu. Letošní 21. ročník začne 26. října a potrvá do 6. listopadu.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.