Dominikánská republika - Česko 2:0 Těsná porážka vzala baseballistům šanci na postup

27. září 2021 07:14 - Obregón
(Aktualizováno: 27. září 2021 12:25)

Baseballová reprezentace U23 podlehla na MS v Mexiku ve vyrovnaném zápase Dominikánské republice 0:2 a připsala si třetí porážku v turnaji. Prohrou si navíc zavřela cestu do Super round a bude tak bojovat ve skupině o 7.-12. místo.

 

baseball.cz, Lukáš Ercoli

Zápas začal na kopci Šimon Blažek a vydržel na něm dvě směny bez hitu. Češi se dostali v prvních dvou směnách na mety, ale opět nedokázali vytěžit žádné body. Naopak dominikánský útok se v následujících dvou směnách po bodu prosadil. Utkání bylo skoupé na dobré odpaly a soupeř dokázal vytěžit z minima maximum. Ve třetí hře již na Jana Nebenführa trefení a následný dvoumetový odpal, ve čtvrtém inningu na Davida Merganse dva dobré odpaly. Český tým měl i v dalším průběhu hry pár příležitostí, ale využít je nedokázal. Jako například dvě mety zdarma v 5. směně při jednom autu. David Mergans nakonec doházel celý zápas.

Posledním soupeřem českého týmu bude v pondělí od 19:30 českého času Kuba. Utkání je možné sledovat na YouTube wbsc.

Ve skupině A si zatím vede nejlépe Mexiko, které od prohry s českým týmem vyhrálo další tři zápasy a je jistým postupujícím do Super round. Kuba i Dominikánská republika mají na svém kontě dvě vítězství, stejně jako Tchaj-wan a mezi těmito týmy se bude rozhodovat o dalších postupujících.

Ve skupině B je zatím stoprocentní Venezuela, tři výhry má Kolumbie. První vítězství získalo Nizozemsko.

MS baseballistů do 23 let v Obregónu (Mexiko):
Skupina A:
Dominikánská republika - Česká republika 2:0
dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.