Vandual nepoběží Velkou pardubickou, na startu bude jen 18 koní

5. října 2021 11:23 - Bratislava

Slovenský valach Vandual kvůli zdravotním problémům nepoběží v neděli Velkou pardubickou. Ve 13 letech měl být s obhájcem prvenství Hegnusem nejstarším účastníkem slavného překážkového dostihu. Odhalená artróza jej však připraví nejen o šanci obhajovat v Pardubicích loňské třetí místo, ale ukončila mu i kariéru. Startovní pole 131. ročníku se tak zúžilo na 18 koní.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"V pondělí stál ve svém boxe na třech nohách. Přišlo to jako blesk z čistého nebe. Vyšetření na veterinární klinice ve Vídni odhalilo artrózu. Po konzultaci s majitelem už padlo rozhodnutí zrušit naplánovaný start a zároveň i ukončit celou jeho kariéru," řekl trenér Marián Štangel deníku Šport.

Vandual startoval ve Velké pardubické třikrát, před loňským třetím místem byl dvakrát osmý. V neděli měl být v jeho sedle francouzský žokej Romain Julliot. "Vandual minulé úterý absolvoval vynikající poslední vážnější práci a byl v super formě. Nejhorší je, že za tři sezony, kdy je u mě, nikdy nekulhal. Absolutně nevysílal signály, že by ho něco trápilo. Musel to být skrytý dlouhodobý postupný proces, stadium je pokročilé," dodal Štangel.

Velká pardubická se Slavia pojišťovnou 2021: Veškeré informace k dostihové akci roku

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.