Sportovní střelci Přívratský a Blažíčková získali bronz na juniorském MS

8. října 2021 19:38 - Lima

Jiří Přívratský a Veronika Blažíčková získali na mistrovství světa juniorů bronzovou medaili v soutěží smíšených dvojic ve třípolohové střelbě z malorážky. Pětičlenná česká výprava tak odjede z peruánské metropole s dvěma cennými kovy, olympionik Přívratský už získal v neděli stříbro v libovolné malorážce na 60 ran.

 

Twitter@CzechUniSport

Dvacetiletý Přívratský a osmnáctiletá Blažíčková byli v úvodní kvalifikaci šestí. V druhé části jim těsně unikl postup do finále a z třetího místa prošli do souboje o bronz. V něm mladí Češi porazili 33:27 maďarskou dvojici Richard Hammerl, Eszter Meszárosová.

Vedle dvou medailových umístění skončil Přívratský na MSJ ještě dvakrát čtvrtý, v individuální třípolohové malorážce a v mixu s Kateřinou Šafránkovou ve vzduchové pušce.

Přívratský byl na MSJ čtvrtý v třípolohové střelbě z malorážky

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.