Olympijská vítězka ze Sydney vzpěračka Jiménezová zemřela na infarkt. Bylo jí 35 let

29. března 2013 08:42 - Mexiko

Mexická vzpěračka Soraya Jiménezová, olympijská vítězka z her v Sydney roce 2000 v kategorii do 58 kilogramů, zemřela ve čtvrtek na infarkt. Bylo jí 35 let.

 

Reuters

Jiménezová, která se potýkala s celou řadou zdravotních problémů a měla jen jednu plíci, se stala národní hrdinkou poté, co v Sydney jako první žena v historii Mexika vybojovala zlatou olympijskou medaili. Od té doby ji napodobila jen v roce 2008 v Pekingu María Espinozová, která zvítězila v taekwondu.

Čtrnáct operací

Atletka mnohé překvapila, když ukončila aktivní sportovní kariéru krátce po olympijských hrách v Aténách v roce 2004. V roce 2002 její kariéru poznamenalo obvinění z dopingu, později ale byla očištěna. Po odchodu ze sportovního světa se stala sportovní hlasatelkou televizní sítě Televisa.

V roce 2010 řekla mexickým novinářům, že má oslabený imunitní systém a také problémy s levým kolenem, které jí lékaři celkem čtrnáctkrát operovali.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.