Rubriky:

Ostatní

Rychlobruslař na krátké dráze Loudín se kvalifikoval do Soči

18. listopadu 2013 15:56 - Kolomna

České rychlobruslení na krátké dráze bude na olympijských hrách v Soči zastupovat vedle Kateřiny Novotné i Vojtěch Loudín. Třiadvacetiletý reprezentant obsadil v součtu výsledků v závodech Světového poháru v Turíně a ruské Kolomně 34. místo na trati 1500 metrů. Do Soči přitom postupovalo 36 závodníků.

Definitivní jistotu olympijského startu získá Loudín až v polovině prosince, kdy Mezinárodní bruslařská unie (ISU) zveřejní seznam účastníků her.

Loudín se rychlobruslení na krátké dráze věnuje od roku 1999, v seniorské reprezentaci je trvale tři roky. Jeho dosavadním největším úspěchem je 11. místo na mistrovství světa na patnáctistovce v roce 2009. Na OH se představí poprvé. Stejně jako Novotná trénuje v Benátkách nad Jizerou.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.