Rychlobruslař na krátké dráze Loudín se kvalifikoval do Soči

18. listopadu 2013 15:56 - Kolomna

České rychlobruslení na krátké dráze bude na olympijských hrách v Soči zastupovat vedle Kateřiny Novotné i Vojtěch Loudín. Třiadvacetiletý reprezentant obsadil v součtu výsledků v závodech Světového poháru v Turíně a ruské Kolomně 34. místo na trati 1500 metrů. Do Soči přitom postupovalo 36 závodníků.

Definitivní jistotu olympijského startu získá Loudín až v polovině prosince, kdy Mezinárodní bruslařská unie (ISU) zveřejní seznam účastníků her.

Loudín se rychlobruslení na krátké dráze věnuje od roku 1999, v seniorské reprezentaci je trvale tři roky. Jeho dosavadním největším úspěchem je 11. místo na mistrovství světa na patnáctistovce v roce 2009. Na OH se představí poprvé. Stejně jako Novotná trénuje v Benátkách nad Jizerou.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.