Pechsteinová neuspěla u soudu s žádostí o odškodné

26. února 2014 16:18 - Mnichov

Německá rychlobruslařka Claudia Pechsteinová neuspěla u soudu s žalobou na odškodnění za dvouletý distanc, který dostala před pěti lety kvůli podezřelým hodnotám krve. Verdikt mnichovského soudu ale částečně zpochybnil platnost rozhodnutí sportovních orgánů.

 

Issei Kato, Reuters

Dvaačtyřicetiletá Pechsteinová dostala v roce 2009 dvouletý distanc kvůli podezřelým hodnotám v krevních vzorcích, aniž by měla pozitivní test na zakázané látky. Udání na sebe podala sama a tvrdí, že za výsledky stojí dědičná anomálie.

Po návratu na led se pětinásobná olympijská vítězka neúspěšně obrátila na sportovní arbitráž CAS s žádostí o odškodné a nyní požadovala náhradu 3,5 miliónu eur (95,7 miliónu korun) po Mezinárodní bruslařské unii ISU a německém svazu u soudu.

Podle agentury AP však rozsudek zpochybnil platnost dohody mezi Pechsteinovou a sportovními svazy o tom, že bude uznávat rozhodnutí sportovních tribunálů. Podle soudu jsou takové dohody neplatné, protože německá rychlobruslařka neměla možnost podpis odmítnout.

Pechsteinová závodila i na letošních olympijských hrách, které byly jejími šestými v kariéře. Pod pěti kruhy vybojovala dohromady devět medailí, v Soči žádnou nepřidala.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.