Strnad vyhrál poprvé domácí anketu Střelec roku

28. února 2014 11:56 - Praha

Pistolář Martin Strnad vyhrál poprvé anketu Střelec roku. Devětatřicetiletý člen klubu Rapid Plzeň porazil o devět bodů Jana Sychru, třetí skončila loňská vítězka ankety a bronzová medailista z olympiády v Londýně 2012 Adéla Sýkorová. Slavnostní předání cen se uskutečnilo ve čtvrtek v Praze.

 

Karel Felt, Právo

Strnad loni obsadil druhé místo ve finále Světového poháru v Mnichově, ve stejném seriálu ještě vybojoval čtvrté a sedmé místo. Na mistrovství Evropy byl v rychlopalbě pátý.

V 15. ročníku domácí ankety hlasovalo 27 profesionálních trenérů a členů výkonného výboru střeleckého svazu. Na anketních lístcích ve sloučené kategorii mužů a žen se objevilo sedm jmen. Juniorkou roku je Jitka Pešková z Komety Brno, talentem Pavel Vaněk z Hradce Králové. Cenu za mimořádný výkon obdržel Tomáš Nýdrle z brněnské Komety.

Anketa Střelec roku 2013:
1. Strnad (Rapid Plzeň) 35 b.
2. Sychra (Dukla Hradec Králové) 26
3. Sýkorová (Rapid Plzeň) 19.
Junior roku:
1. Pešková (Kometa Brno) 49
2. Mazurová (Dukla Plzeň) 30
3. Vaněk (Dukla Hradec Králové) 26.
Talent roku: Vaněk 33 bodů.
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.