Šampión Mayweather zůstal po velkém boji neporažen. Soupeř byl jiného názoru

4. května 2014 11:19 - Las Vegas

Slavný americký boxer Floyd Mayweather uhájil po velkém boji neporazitelnost v profesionálním ringu i v souboji s Argentincem Marcosem Maidanou. Svého soupeře zdolal v sobotu v Las Vegas na body a ke svému titulu mistra světa ve welterové váze organizace WBC přidal pás WBA. Mayweather, jenž patří k nejlépe vydělávajícím sportovcům planety, měl za zápas jistou odměnu 32 miliónů dolarů.

 

Steve Marcus, Reuters

Sedmatřicetiletý Američan si připsal 46. vítězství po možná nejtěžším duelu své šestnáctileté profesionální kariéry. Jeden bodový rozhodčí zápas označil za nerozhodný 114:114, další dva se přiklonili na stranu Mayweathera v poměru 117:111 a 116:112.

Třicetiletý Maidana předvedl více úderů, ale Mayweather ho zasahoval lépe. „Byl to těžký zápas, jaký fanoušci chtějí vidět a my jsme jim to dopřáli,“ uvedl vítěz. „Normálně jsem rád v pohybu a boxuji, ale on mě držel pod tlakem, tak jsem stál a bojoval,“ řekl Mayweather.

Maidana po závěrečném gongu zvedl ruce na znamení vítězství a s porážkou na body nesouhlasil. „Já jsem vyhrál. On nebojoval jako muž. Žádným úderem mi neublížil. Čekal jsem, že to bude těžší,“ prohlásil Argentinec po čtvrté porážce v kariéře, v níž vybojoval 35 výher.

Stěžoval si také, že musel boxovat v rukavicích, na které není zvyklý. „Kdybych měl svoje rukavice, tak bych ho knokautoval. Znevýhodnilo mě to,“ uvedl Maidana, kterému při odchodu z ringu diváci aplaudovali.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.