Rubriky:

Ostatní

Badmintonista Lee Chong Wei byl kvůli dopingu suspendován

11. listopadu 2014 11:00 - Kuala Lumpur

První muž světového žebříčku badmintonistů Lee Chong Wei z Malajsie byl po pozitivním dopingovém testu až do vyřešení případu suspendován. Vedení světové badmintonové federace (BWF) záležitost postoupilo dopingovému výboru, který stanoví termín slyšení.

 

Kin Cheung, ČTK/AP

"Výbor rozhodne, zda se sportovec dopustil porušení antidopingových pravidel," uvedli představitelé BWF v oficiálním prohlášení. Trojnásobnému vicemistrovi světa hrozí mu dvouletý zákaz činnosti a odebrání stříbra z letošního MS.

Dvaatřicetiletý Lee měl na srpnovém mistrovství světa v Kodani pozitivní test na steroidní látku dexametazon, která se používá například k léčbě zánětů. Případ v sobotu zveřejnili zástupci malajsijské federace poté, co výsledek potvrdila analýza vzorku B.

Badmintonista úmyslné užívání preparátu ke zlepšení výkonnosti odmítl. Látku prý použil měsíc před šampionátem při řádné léčbě zranění stehenního svalu a do začátku turnaje se měla z jeho těla dávno vyplavit.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.