Rubriky:

Ostatní

Při kriketu znovu úřadovala smrt. V Izraeli zemřel po zásahu míčkem rozhodčí

29. listopadu 2014 18:39 - Jeruzalém

Z kriketu se tento týden stal smrtelně nebezpečný sport, který si vyžádal už druhou oběť! Pouhé dva dny poté, co v Sydney zemřel na následky zásahu míčkem australský reprezentant Phillip Hughes, přišel při zápasu ve městě Ašdod v jižní části Izraele o život rozhodčí.

 

Eranga Jayawardena, ČTK/AP

Podle izraelské policie byl šedesátiletý sudí zasažen do obličeje a po převozu do nemocnice v Aškelonu vážným zraněním podlehl. "Policie incident dál prošetřuje," sdělil superintendant Micky Rosenfeld z policejního ředitelství v Jeruzálemě.

Rozhodčího, který stál na straně nadhazovače, podle hráčů trefil odražený míč. Bezprostředně po zásahu upadl do bezvědomí a i přes okamžitou pomoc záchranářů přestal dýchat a ztrácel puls. Život muži nezachránil ani rychlý převoz do nemocnice. "Míček letěl ve vysoké rychlosti směrem k rozhodčímu, odrazil se od (kriketové) branky a zasáhl jej do obličeje," řekl jeden z zúčastněných hráčů izraelské televizní stanici Channel 10.

Kriket, který patří zejména v zemích Commonwealthu k nejpopulárnějším sportům, tak zastihla již druhá tragédie v průběhu několika dnů. Pětadvacetiletého Hughese zasáhl v úterním zápase nadhazovač do krku těsně pod helmu, která hráčům chrání hlavu a obličej. Rána mu způsobila protržení krční tepny a následné masivní krvácení do mozku. Život mu nezachránila ani operace a Hughes po dvou dnech v nemocnici zemřel.

Již Hughesův případ vyvolal v kriketovém světe diskusi o zvýšení bezpečnosti hráčů. Rozhodčí navíc narozdíl od hráčů nenosí při utkáních ochranné helmy, k jejich zasažení míčkem ale dochází velice zřídka.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní