Rubriky:

Ostatní

Za Německo se bude o olympijské hry 2024 ucházet Hamburk

16. března 2015 20:14 - Berlín

Německo vstoupí do boje o právo uspořádat olympijské hry v roce 2024 s kandidaturou Hamburku, který dostal přednost před Berlínem. Návrh výkonného výboru ještě musí tento týden schválit členové německé konfederace olympijských sportů (DOSB).

 

Fabian Bimmer, Reuters

Funkcionáři dali přednost severoněmeckému přístavnímu městu před Berlínem, který hostil olympijské hry v roce 1936. Ve prospěch Hamburku mluvil i průzkum veřejného mínění z minulého týdne, podle kterého občané Hamburku olympijskou kandidaturu města podporují více než obyvatelé Berlína.

Zájem pořádat olympijské hry v roce 2024 už dříve oficiálně vyjádřily Řím a Boston. Přihlášku zvažují také další metropole včetně Paříže, Dauhá, Istanbulu či Baku. Termín pro její podání vyprší 15. září. Dějiště OH 2024 se bude volit v roce 2017.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.