Rubriky:

Ostatní

MOV zveřejnila odměny funkcionářů, Bach má ročně 6 miliónů korun

2. dubna 2015 13:07 - Berlín

Mezinárodní olympijský výbor vyhověl požadavku vlastní etické komise a zveřejnil výši odměn funkcionářů a členů. Předseda MOV Thomas Bach inkasuje ročně fixní částku 225.000 eur (asi 6,2 miliónu korun) na úhradu nákladů spojených s výkonem čestné funkce, za niž nedostává pravidelný plat.

 

Profimedia.cz

Předseda nedostává žádné další kompenzace za účast na zasedáních MOV. Členové výkonného výboru za účast na kongresech inkasují 900 dolarů (23 tisíc korun) na den, řadoví členové MOV mají polovinu. Navíc pobírají roční paušál 7000 dolarů (178.000 korun), cestovné a ubytování hradí MOV.

MOV chce zveřejněním odměn pro funkcionáře zvýšit transparentnost svého hospodaření. Ke stejnému postupu vyzval i federace všech olympijských sportů.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.