Rubriky:

Ostatní

Dianová prošla na MS v moderním pětiboji do finále, Bilková ne

2. července 2015 20:30 - Berlín

Z dvojice českých moderních pětibojařek postoupila na mistrovství světa do sobotního finále individuálního závodu jen Natálie Dianová. Lenka Bilková ve čtvrteční berlínské kvalifikaci neuspěla.

Dianová, jež v uplynulých dvou letech laborovala se zdravotními problémy, se v kvalifikační skupině B jako sedmá v pořadí vešla mezi osmičku přímo postupujících závodnic. Zabodovala zejména v plavání, ve kterém porazila všech 26 soupeřek a časem 2:13,01 zaostala o pouhých 17 setin za osobním rekordem.

"Natálka naposledy závodila na téhle úrovni v roce 2013. Dvouletá pauza byla velmi dlouhá, ale tenhle závod se jí vyvedl přesně tak, jak si přála, aby návrat vypadal. Nepokazila vůbec nic, byla zkoncentrovaná," pochválil štafetovou mistryni světa z roku 2009 reprezentační trenér Jakub Kučera na svazovém webu.

Bilková ve stejné skupině obsadila až 19. místo, celkově byla hodnocena až v šesté desítce; postoupilo 36 moderních pětibojařek. "Bylo trochu znát, že Lenka za sebou má štafetu," řekl Kučera a poukázal na náročné podmínky, v jakých se v Berlíně závodí. "Závodiště je úplně odkryté. O víkendu má být osmatřicet stupňů, na střelnici bude padesát. Závodit v tomhle je velmi obtížné," uvedl trenér.

Závod je na programu v sobotu, medailistky si zajistí účast na olympijských hrách v Riu de Janeiro. V pátek se představí ve finále mužské soutěže Ondřej Polívka a olympijský vítěz David Svoboda.

ČTK

Koronavirus a sport - aktuální informace probíhá
20200312T17:00:00+0100
Koronavirus a sport - aktuální informace
Koronavirus a sport - aktuální informace
Koronavirus a sport - aktuální informace

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní