České curlerky postoupily na ME mezi elitu, MS si ale nezahrají

Esbjerg

České družstvo žen vybojovalo na mistrovství Evropy v curlingu postup z nižší divize B mezi elitu. V dánském Esbjergu dnes ale curlerky ve finále "béčka" prohrály s Italkami v nastavení 6:7 a ztratily šanci bojovat o start na mistrovství světa. Světový šampionát si v této sezóně nezahrají ani muži, kteří v divizi A obsadili deváté místo a na ME putují opačným směrem než ženy.

Zleva Vicki Adamsová, Sarah Reidová a Eve Muirheadová ze Skotska. Vpravo je Oona Kausteová z Finska během semifinále mistrovství Evropy v dánském Esbjergu.

Výběr skipky Anny Kubeškové si postup do divize A zajistil ve čtvrtek výhrou v semifinále nad Lotyšskem 7:5. Ve finále Češky sice v posledním endu srovnali třemi body duel s Itálií na 6:6, ale v dodatečném prohrály.

Finále elitní kategorie obstarají Rusky a Skotky. Mezi muži se o titul utkají Švýcaři a obhájci titulu Švédové, kteří v extra endu porazili do té doby neporažené Nory.