Rubriky:

Ostatní

Krpálek na turnaji mistrů vybojoval bronzovou medaili

30. května 2016 07:17 - Guadalajara

Český judista Lukáš Krpálek si dva měsíce před olympijskými hrami zvedl sebevědomí bronzovou medailí na Masters v Guadalajaře. Na turnaji mistrů pro šestnáct nejlepších judistů světa nestačil v kategorii do 100 kilogramů jen na Francouze Cyrillea Mareta, kterému v semifinále podlehl nejtěsnějším možným rozdílem na jediný trest. Zlato získal Elmar Gasimov z Ázerbájdžánu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Pětadvacetiletému Krpálkovi sice nevyšlo mistrovství Evropy v dubnu v Kazani, ale v Mexiku potvrdil, že na olympijských hrách v Riu de Janeiro bude patřit k největším adeptům na medaile.

"I když vím, že jsem měl ještě na víc, tak jsem přesto hrozně šťastný za tuto medaili. Cítím, že se pomalu začíná vracet starý Krpálek," napsal dvojnásobný mistr Evropy a mistr světa z roku 2014 na facebook. "Tak doufejme, že v Riu budu už zpět úplně," dodal.

V osmifinále zdolal Portugalce Jorgeho Fonsecu, když sice prohrával na juko, ale následně soupeře udolal v boji na zemi. Ve čtvrtfinále pak jasně porazil vicemistra světa z roku 2014 Josého Armenterose z Kuby poté, co ho hodil na wazari i ipon.

Narazil až v semifinále, kde svedl vyrovnanou bitvu s Maretem, ovšem v průběhu boje ho sudí trestali, zatímco Francouze nikoli, ačkoli v závěru byl výrazně pasivní. Jihlavský rodák tak musel přijmout těsnou prohru.

V boji o bronz si Krpálek poradil se zkušeným Alžířanem Lyesem Bújakúbem. Proti světové patnáctce nejprve předvedl chvat na wazari, půl minuty před koncem pak třicetiletého Alžířana zalehl a vyhrál na ipon. Bronzovou medailí tak navázal na loňské stříbro z Masters v Rabatu.

Na turnaj byl pozván i Pavel Petřikov ve váze do 60 kg, ale musel se omluvit kvůli zdravotním problémům, aby neohrozil svůj start na olympijských hrách.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.