Rubriky:

Ostatní

Profesionální boxeři, kteří pojedou do Ria, přijdou o tituly IBF

20. června 2016 22:31 - Londýn

Profesionální boxeři, kteří se zúčastní olympijského turnaje v Riu de Janeiro, přijdou o tituly organizace IBF. Její vedení uvedlo, že boje profesionálů proti amatérům představují přílišné zdravotní riziko.

 

Andrew Couldridge, Reuters

Revoluční start profesionálních boxerů na OH na počátku června schválila světová boxerská asociace AIBA, IBF ho však bude v případě profesionálů považovat za nesportovní chování a trestat. Mistři světa by v případě účasti v Riu přišli o titul, další boxeři by byli na jeden rok vyřazeni z žebříčku.

Vedení IBF se odvolalo na lékařské posudky. "To rozhodnutí nebylo lehké, ale z bezpečnostních důvodů jsme se museli postavit proti. Jedním z našich závazků je chránit zdraví boxerů," uvedl prezident IBF Daryl Peoples.

Profesionální boxeři se mohou přihlásit do kvalifikačního turnaje, který bude v červenci hostit Venezuela. Ve hře tam bude 26 účastnických míst. Podmínkou startu v Riu je také zapojení profesionálních boxerů do antidopingového testovacího programu jednotlivých zemí.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.