Potrestaný Kuvajt žaluje MOV o miliardu dolarů

23. června 2016 17:48 - Kuvajt

Kuvajt se bude soudit s Mezinárodním olympijským výborem o miliardu dolarů. Odškodné požaduje za znemožnění startu na olympijských hrách v Riu. MOV loni v říjnu pozastavil Kuvajtu členství kvůli vměšování státu do chodu sportovních organizací.

 

Felipe Dana, ČTK/AP

Trest stále trvá, jelikož Kuvajt dosud nezměnil zákon o sportu. Kuvajtští sportovci tak budou moci závodit v Riu jen pod olympijskou vlajkou.

"Dáme Mezinárodní olympijský výbor k soudu a budeme požadovat odškodné miliardu dolarů. Rozhodnutí MOV o suspendaci je nespravedlivé a zcela nepřijatelné," uvedl ve středu kuvajtský ministr mládeže šajch Salmán Hmúd Sabah.

Kuvajt měl pozastavené členství v MOV již v roce 2010, krátce před začátkem olympijských her v Londýně ho ale získal zpět. V podobné situaci se nyní ocitl rovněž kuvajtský fotbal, který v červnu kvůli zásahům vlády suspendovala FIFA.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.