Rubriky:

Ostatní

Další dva ruští vzpěrači dostali vysoké tresty za doping

20. července 2016 12:41 - Moskva

Další dva ruští vzpěrači dostali tresty za doping. Bývalý mistr Evropy do 23 let Alexej Seljutin má zastavenou činnost na čtyři roky, vítězka národního šampionátu Jekatěrina Vlasovová má distanc na osmnáct měsíců. Informovalo o tom vedení svazu.

 

James Ellingworth, ČTK/AP

Jde tak o další ránu pro ruské vzpírání, které bylo minulý měsíc kvůli opakovaným dopingovým prohřeškům vyloučeno z olympiády v Riu de Janeiru. Ze stejných důvodů nesmí na hrách v Brazílii startovat také reprezentanti Běloruska a Kazachstánu.

Vyřazení z her navíc hrozí i celé ruské výpravě kvůli státem organizovanému dopingu. O něm v pondělí informovala nezávislá vyšetřovací komise Světové antidopingové agentury WADA. Mezinárodní olympijský výbor o případném trestu rozhodne po čtvrtečním jednání CAS.

Mezinárodní arbitráž se bude zabývat odvoláním ruských atletů proti vyloučení z her. O něm už před měsícem rozhodlo vedení světové atletiky kvůli rozsáhlému dopingovému skandálu.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.