Živě

Gaultier - Serme 3:0 Squashista Gaultier má na dosah jubilejní desátý titul z ME

9. září 2016 20:53 - Praha

Úřadující světový šampion ve squashi Grégory Gaultier se na mistrovství Evropy v Praze dostal do finále a má na dosah jubilejní desátý titul. V semifinále Francouz porazil krajana Lucase Sermeho 3:0 na sety a jeho soupeřem ve sobotním finále, které začne ve 12:00 v pražském hotelu Step, bude Španěl Borja Golán. O titul v ženské soutěži si zahraje Francouzka Camille Sermeová s Belgičankou Nele Gilisovou.

O páté místo bude bojovat česká hráčka Anna Sermeová s Francouzkou Coline Aumardovou.

Gaultier, druhý hráč světového žebříčku PSA, na turnaji v Praze zatím neztratil ani set. "Proti Lucasovi to byl opravdu těžký zápas. Nyní se soustředím na to, abych vybojoval svůj desátý evropský titul. Bylo by skvělé ho získat v Praze před svojí rodinou," prohlásil Gaultier, který už pět let žije v Praze a s Veronikou, sestrou českého squashisty Jana Koukala, má syna Nolana.

Gaultiera čeká třetí nasazený Golán, s kterým má vysoce pozitivní bilanci. Ve finále ME Španěla porazil už třikrát. "Od juniorů jsem s ním vyhrál jenom jeden zápas a minimálně pětadvacet prohrál. Rád bych zvítězil podruhé," prohlásil Golán.

První nasazená Francouzka Sermeová prošla bez ztráty setu do finále. V něm bude proti Belgičance Gilisové usilovat o pátý titul. Šestá hráčka světového žebříčku si turnaj v Praze pochvaluje. "Hraje se mi tady dobře. Mým cílem je vyhrát a přidat do sbírky pátý titul. Proti Nele to ale nebude lehké, je to nebezpečná soupeřka," uvedla Sermeová.

Nejlepší umístění na mistrovství Evropy v Praze získá z domácích hráčů Anna Sermeová, švagrová Camille Sermeové. Po výhře nad Rakušankou Birgit Coufalovou 3:1 na sety se utká o páté místo s Francouzkou Aumardovou, druhou nasazenou hráčkou.

Mezi muži Koukal po vyřazení ve čtvrtfinále další zápasy skrečoval kvůli zranění a bude mu patřit osmá pozice. Do první desítky se probojovala také Tereza Svobodová, která se utká s Lotyškou Inetou Mackevicaovou o 9. příčku. O stejnou pozici si zahrají i dva Češi Ondřej Uherka a Martin Švec.

Mistrovství Evropy ve squashi v Praze:
Muži - semifinále:
Gaultier (1-Fr.) - Serme (3-Fr.) 3:0 (6, 4, 8)
Golán (3-Šp.) - Kandra (5-Něm.) 3:0 (5, 9, 8)
Ženy - semifinále:
C. Sermeová (1-Fr.) - Wallová (3-Něm.) 3:0 (8, 2, 4)
N. Gilisová (3-Belg.) - T. Gilisová (5-Belg.) 3:0 (4, 6, 10)
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.