Rubriky:

Ostatní

Jako Rocky. Čech se ve čtyřiceti vrací do ringu

2. listopadu 2016 16:14 - Česká Lípa

Připomíná to filmový příběh s hrdinou jménem Rocky. Ve hře je opět obrovská touha vrátit se, zkusit to ještě jednou a ukázat mladým, že i ve čtyřiceti na to pořád mám. Jen jméno je teď jiné. Ne Rocky Balboa, nýbrž Radek Procházka.

 

Cardio Fitness ČS Č. Lípa

Táta dvou dětí ze Stružnice na Českolipsku se v sobotu v Liberci po sedmi letech vrátí ve velkém zápase do ringu. V kickboxerské disciplíně K-1 se postaví polskému soupeři. Takový souboj nepodstoupil od chvíle, kdy se v 33 letech stal českým vicemistrem v kickboxu.

„Tehdy jsem měl nejvyšší výkonnost ve své sportovní kariéře. Měl jsem jet na mistrovství světa, ale těsně před ním jsem se zranil, přišel jsem o šampionát a přehodnotil priority v životě," vzpomíná dnes čtyřicetiletý Radek Procházka.

V České Lípě už několik let provozuje vyhlášené fitness centrum, při kterém založil boxerský a kickboxerský oddíl Viper club Česká Lípa. V něm vede bojovníky nejrůznějšího věku, od dětí až po dospělé. Na trénincích dělá svým svěřencům sparingpartnera. „Ale oficiální zápas v ringu jsem za posledních sedm let neměl. Až teď," připomíná.

Ještě naposledy do ringu

Myšlenky na návrat začal do praxe uvádět už před rokem. „Jezdil jsem se připravovat k přátelům do Liberce, odjel jsem na měsíc trénovat do Thajska," vyjmenovává. Ale proč? „Najednou přišla touha mou sportovní kariéru v ringu nějak uzavřít. Roky nezastavím, bude ze mě veterán, který to bude muset přenechat mladým, ale ještě naposledy jsem si chtěl užít ringu," vypráví.

O víkendu se vrátil z dvoutýdenního soustředění v ukrajinské Oděse. Ve městě, vyhlášeném bitkaři a drsnými chlapy, ho přední ukrajinští bojovníci zocelovali před rozhodujícím soubojem. K němu se v ringu postaví v sobotu večer v rámci desátého ročníku akce Night of Warriors, která proběhne tradičně v liberecké Home Credit Areně.

Svůj poslední zápas v ringu tady odboxuje i organizátor akce Martin Berka. „Chci mladým ukázat, že pokud opravdu chtějí, připravit se mohou kdykoliv," vzkazuje Berka.

Michael Polák, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.