Rubriky:

Ostatní

Miliardový duel, legenda proti žhavé naději. Vyzraje Kličko na britskou mlátičku?

12. prosince 2016 14:10 - Praha

Nastane konec jedné boxerské éry? Pokud veterán Vladimir Kličko 29. dubna 2017 prohraje s Anthonym Joshuou, bude mít těžká váha krále, o kterém nebude pochyb. V době bitvy jedenačtyřicetiletý Kličko a v plné síle sedmadvacetiletý Brit, který v 18 profesionálních zápasech uštědřil soupeřům 18 KO. Kličko předčasně ukončil 53 duelů, ale nyní proti němu bude stát plnokrevník nejvyšší kvality, který si jde za svým. Zatím nezaváhal. Jeho sok minule padl.

Ring postaví organizátoři na fotbalovém stadiónu ve Wembley. Souboj by na místě mohlo vidět až 90 tisíc fanoušků. „Jsou to dva olympijští vítězové, dva chlapi v různých fázích své kariéry. Žhavá naděje proti legendě těžké váhy. Myslím si, že Joshua opět může ukázat knock out," citoval londýnského starostu Sadiqa Khana server bbc.com.

Kličko nebyl jedenáct let poražen, před rokem jeho šňůru utnul Tyson Fury, který Ukrajince překvapil a přivlastnil si čtyři pásy šampióna profesionálních organizací WBA, WBO, IBO a IBF. Jenže Fury dále svoji cestu nezvládl, netrénoval a alkohol a drogy si vybraly svoji daň.

„Kličko si myslí, že mě dostane dřív, než budu připravený, ale podle mě věk bude velkým faktorem," věří si Joshua, který o víkendu v Manchesteru ve třetím kolem ukončil snahy Američana Erika Moliny. Další, kterému naložil. Po výhře v ringu s Kličkem společně oznámili, že příště dojde na jejich souboj, který si boxerský svět žádá.

Vydělá zápas 1,3 miliardy korun?

„Není pochyb o tom, že zápas bude. Úžasný boj na úžasném stadiónu. Gratuluji k výhře, těším se na příští rok," zvolil diplomatickou notu Kličko, který ví, že tohle může být jeho poslední boj na jeho ojedinělé cestě mezi šestnácti provazy.

Na to ale jeho příští sok nemyslí, on má jiné plány. „Dosáhl jsem něčeho fenomenálního, ale on je stále ostrý soupeř a věří, že může vyhrát. Nepůjdu do zápasu s tím, že ho knokautuju, můj plán je na dvanáct kol," řekl také Brit.

Promotér Eddie Hearn doufá, že zápas celkově může vydělat až na 42 miliónů liber, což je více než 1,3 miliardy korun. Podle serveru mirror.co.uk by šlo o britský finanční rekord o oblasti boxu. „Už jsem boxoval ve Wembley. Nezáleží na tom, jestli tam bude 90 000 lidí nebo jen devět. Pravidla jsou stejná, budu chtít vyhrát jako vždy," dodal Joshua, možný budoucí král těžké váhy.

lik, Sport.cz

Kdo vyhraje s napětím očekávaný dubnový duel ve Wembley?


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní