Rubriky:

Ostatní

Hráč zezadu sejmul mladičkou rozhodčí. Dostal mimořádný trest

16. prosince 2016 10:34 - Řím

Nepochopitelný útok? Nebo snad přehlédnutí v zápalu boje? Ať už to bylo jakkoli, situace skončila poměrně tvrdým trestem. Tři roky si v soutěži nezahraje argentinský ragbista Bruno Andres Doglioli, který v italské lize surově zezadu poslal k zemi mladou rozhodčí.

Třiadvacetiletá Maria Beatrice Benvenutiová, která rozhodovala ženské zápasy na olympijských hrách v Riu i na předloňském mistrovství světa, nedělní mužské utkání v Itálii přes problémy dokončila. Není zase až takovou křehotinkou, že by ji střet s někým zarazil. Ale tohle přece jen byla výjimečná situace. Po zápase byla převezena do nemocnice, kde jí lékaři diagnostikovali poranění krční páteře.

Doglioli dostal od sudí za incident žlutou kartu. Vicenza, kde plnil funkci kapitána, třiatřicetiletého Argentince už dříve sama distancovala. Ve čtvrtek hráče potrestala italská federace.

"Pro takovou událost neexistuje žádné ospravedlnění. Šlo o momentální ztrátu kontroly u hráče, který se vždy choval profesionálně a korektně," uvedla Vicenza v prohlášení s tím, že se Doglioli omlouvá rozhodčí, spoluhráčům, klubu, sponzorům i fanouškům.

vap, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Chris Froome, Thibaut Pinot nebo Geraint Thomas. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.