Nejlepším handicapovaným sportovcem byl vyhlášen plavec Petráček

21. února 2017 16:39 - Praha

Plavec Arnošt Petráček se podle očekávání stal nejlepším handicapovaným sportovcem České republiky za rok 2016. Paralympijský vítěz z Ria de Janeiro převzal cenu pro vítěze ankety v Praze. Na pomyslných stupních vítězů jej doplnili druhý lukostřelec David Drahonínský a třetí plavkyně Běla Třebínová.

 

Michael Polák, Právo

"Ocenění považuji za poděkování od lidí, kteří anketu pořádají a hlasují v ní, za to, jak úspěšně jsme reprezentovali," řekl Petráček, jenž si stále užívá pět měsíců starý triumf.

"Medaile mě nakopla a sport mě teď ještě baví více a více. Zjistil jsem, že bez tréninků nemůžu být. Nějaký odpočinek mám za sebou, ale teď už naplno trénuji," dodal pro ČTK a Český rozhlas.

Hned třikrát byl v pražském Top hotelu oceněn Drahonínský, jenž s Šárkou Musilovou získal cenu pro nejlepší kolektiv a sám byl poté vyhlášen nejlepším handicapovaným sportovcem Prahy. Musilová se poté stala společně s cyklistou Patrikem Jahodou objevem roku.

Oproti předešlým rokům tentokrát nebyl žádný sportovec uveden do Síně slávy. Čtyřnásobný paralympijský vítěz v plavání Martin Kovář totiž tuto poctu odmítl kvůli sporům mezi Českým svazem tělesně postižených sportovců a Českým paralympijským výborem.

Ocenění získali vedle pohárů i finanční odměny, Petráček navíc dostal na rok k dispozici speciálně upravený vůz Škoda Octavia combi.

Anketa o nejlepšího handicapovaného sportovce roku 2016:
1. Arnošt Petráček (plavání)
2. David Drahonínský (lukostřelba)
3. Běla Třebínová (plavání)
4. Jiří Suchánek (stolní tenis)
5. Eva Berná (atletika)
6. Ivo Koblasa (cyklistika)
7. Jan Povýšil (plavání)
8. Vladimír Hlaváč (plavání)
9. Radim Běleš (atletika)
10. Ondřej Sedliský (tenis).
Kolektiv roku:
Šárka Musilová, David Drahonínský (lukostřelba).
Junioři roku:
Patrik Jahoda (cyklistika) a Vendula Dušková (plavání).
Objevy roku:
Patrik Jahoda (cyklistika) a Šárka Musilová (lukostřelba).
Trenéři roku (bez pořadí):
Alexandra Müller (plavání), Jiří Filip (plavání), Petr Budínský (plavání), Josef Procházka (orientační běh), Vladimír Brada (lukostřelba), Milan Jašek (stolní tenis).
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.