Boxer Viktora zahájil úspěšně evropský šampionát

14. července 2006 21:04 - PLOVDIV

Nejtěžší člen výpravy Lukáš Viktora se postaral o úspěšný vstup českých boxerů do mistrovství Evropy v Plovdivu. V kategorii do 91 kilogramů na úvod zvítězil nad Britem Tonym Bellewem 32:22 na body. Jeho dalším soupeřem bude v neděli Elvin Alizade z Ázerbájdžánu.

"Po druhém kole byl stav vyrovnaný 12:12. Ve třetím podal Lukáš skvělý výkon a pak to již udržel," řekl ČTK reprezentační trenér Svatopluk Žáček.

V sobotu nastoupí k zápasům prvního kola další tři čeští boxeři. Antonín Lazok vyzve odpoledne ve váze do 54 kg vicemistra Evropy z roku 2004 a bronzového medailistu z loňského světového šampionátu Aliho Hallaba z Francie. Večer pak nastoupí v "šedesátce" Martin Halaš proti Gruzínci Konstantinu Kupatadzemu a v kategorii do 81 kg bude Petr Novotný boxovat s Maďarem Imrem Szellem.

V neděli čeká Štěpána Horvátha ve váze do 69 kg Lotyš Dmitrijs Šostaks. Velmi těžkého soupeře pro první kolo přidělil dnešní los Františku Faberovi, jenž v pondělí v kategorii do 51 kg narazí na úřadující mistra Evropy a loňského vítěze Velké ceny Ústí nad Labem Georgije Balakšina z Ruska.

Šampionátu v Bulharsku se zúčastní 236 boxerů ze 40 zemí. Česká výprava letos nemá medailové ambice, předloni v Chorvatsku se o nejlepší výsledek postaral účastí v semifinále Tomáš Adámek, tentokrát však podobně výrazná postava v týmu chybí.

ČTK

Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.