Rubriky:

Ostatní

Živě

Navara skončil na šachovém turnaji v St. Louis poslední desátý

19. srpna 2017 09:40 - St. Louis

Šachista David Navara obsadil na turnaji série Grand Chess Tour v St. Louis poslední desáté místo. Pětidenní soutěž zakončil remízou v partii bleskového šachu s bývalým mistrem světa Rusem Garrim Kasparovem, kterého předtím dokázal porazit v rapid šachu. Vítězství v turnaji spojené s prémií 37 500 dolarů vybojoval Armén Levon Aronjan.

 

Profimedia.cz

Kasparov, který se v St. Louis představil dvanáct let po konci kariéry, skončil osmý. Další turnaje se hrát nechystá.

Navara se po třech sériích v rapid šachu, v němž má každý z hráčů na své tahy 25 minut, dělil o osmou příčku s Kasparovem a dalším exmistrem světa Indem Višvanáthanem Ánandem.

Po čtvrtečních devíti partiích v bleskovém šachu klesl na poslední místo, na kterém zůstal i po závěrečných devíti partiích v pátek se ziskem 13 bodů. Nepomohly mu ani výhry nad Aronjanem a úřadujícím mistrem světa v bleskovém šachu Rusem Sergejem Karjakinem, který tuto část turnaje ovládl. V celkovém pořadí skončil Karjakin na děleném druhém místě o tři body za Aronjanem (24,5 bodu).

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.