Rubriky:

Ostatní

Českého divocha přemohl adrenalin. Přesto hned vyhlásil útok na světový titul!

21. září 2017 13:00 - Lausitzring

Kdepak, taktiku na jistotu od něj nečekejte. Buď všechno, nebo nic! Český reprezentant Petr Kopfstein se v Německu blýskl druhým místem v kvalifikaci na závod Red Bull Air Race nad Lausitzringem, ale po úspěchu v prvním kole ho ve čtvrtfinále vyřadil Španěl Juan Velarde. Kopfsteinův let, který si můžete prohlédnout v přiloženém videu, byl vyhodnocen jako nedokončený, poté co český pilot překročil povolené přetížení.

Red Bull Content Pool

Rozhodčí karlovarského pilota zastavili už po první obrátce. "Zapracoval adrenalin. Ale kdybych měl let zopakovat, udělám všechno úplně stejně," ujišťuje Petr Kopfstein.

V celkovém pořadí šampionátu klesl na šesté místo a má stejný bodový zisk jako pátý Matt Hall z Austrálie. "Důležité je, že zůstáváme v boji o první pětku, což je fantastické. Vždyť jsme v Master Class teprve druhou sezónu," líčí Kopfstein.

V příštím roce dokonce doufá v titul mistra světa. "Udělám pro něj všechno," slibuje pilot týmu Spielberg.

Druhý český pilot Martin Šonka vede celkové pořadí. V polovině října se letecká série přesune do mekky motorsportu amerického Indianapolis. Závěr šampionátu nemohl být atraktivnější. O titul se ještě perou hned čtyři piloti.

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.