Rubriky:

Ostatní

Jak vypadají? Medaile pro olympiádu byly inspirovány korejskou abecedou

21. září 2017 14:34 - Praha

Jen ti nejlepší si je odvezou domů. Nejúspěšnější sportovci za své výkony dostávají medaile. Svoji tvář už mají i ty pro zimní olympiádu v Jižní Koreji, kterou bude pořádat v únoru 2018 Pchjongčchang. Jak vypadají, co jim bylo předlohou?

Reuters

„Odhalením medailí, které symbolizují olympijské hry v Pchjongčchangu, byly zahájeny olympijské hry. Doufám, že medaile dále zlepší pověst olympijských a paralympijských her v Jižní Koreji," řekl za organizační výbor Lee Hee-Boem.

Medaile byly inspirovány korejskou abecedou s názvem Hangeul. „Tato korejská abeceda je pýchou našeho národa, proto byla motivem při vytváření medailí olympijských her. Doufáme, že je svět srdečně přijme na jevišti olympijských her v Pchjongčchangu," dodal Hee-Boem.

Zlato, stříbro, bronz. Tři kovy, po kterých sportovci touží, obzvláště na olympiádě, která se koná jednou za čtyři roky.

Pchjongčchang se nachází 180 kilometrů východně od Soulu. Hry se uskuteční v hornaté provincii Kangwon od 9. do 25. února 2018.

lik, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.