Rubriky:

Ostatní

Čech jednou rukou zvedl nad hlavu dva sudy piva. Jak?

6. října 2017 08:32 - Praha

Obrazně řečeno. Strongman Lukáš Patera vytvořil nový český rekord ve zdvihu obří jednoručky. Jednou rukou zvedl nad hlavu 116 kg, a protože jeden sud piva váží zhruba 62 kg, je to jako kdyby zvedl sudy skoro dva. Chybí jen pár kil, ale čerstvý rekordman slibuje: „V příští sezóně chci přidat aspoň 10 kilo a předvést 126.“

Sport.cz

K tomu, aby stošestnácti kilovou metu pokořil, pomohla Lukáši Paterovi i vypilovaná technika, za kterou vděčí své atletické průpravě. Kdysi byl totiž nadějným českým desetibojařem a patřil do skupiny Tomáše Dvořáka. „Trefil jsem to opravdu ideálně," liboval si, teď už strongman Patera, po rekordním pokusu. Jak takový ideální pokus vypadá, uvidíte v našem videu.

Nový český rekord vytvořil Lukáš Patera na akci EVLS Prague Showdown. Ta se v letošním roce rozrostla a přesunula do PVA Expo Letňany, a to jí umožnilo rozšířit program. Oproti minulým letům tak kromě kulturistiky a fitness nabídla i řadu atraktivním doprovodných sportů, například street workout, zápasy v MMA, benchpress nebo právě soutěž strongmanů, která vyvrcholila republikovým šampionátem ve zdvihu obří jednoručky.

jab, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.