Rubriky:

Ostatní

MOV suspendoval Nuzmana i celý brazilský olympijský výbor

6. října 2017 16:06 - Lausanne

Mezinárodní olympijský výbor pozastavil po obvinění z korupce při volbách pořadatele loňských olympijských her v Riu de Janeiro členství Carlosi Arthuru Nuzmanovi. Vedle předsedy suspendoval MOV také celý brazilský olympijský výbor, kterému zmrazil i veškeré finanční příspěvky. Sportovců a jejich práv startovat příští rok na OH v Pchjongčchangu se trest podle vyjádření MOV nedotkne.

 

Ricardo Moraes, Reuters

Pětasedmdesátiletého Nuzmana zatkla ve čtvrtek brazilská policie kvůli podezření, že pomáhal rozdělit úplatky ve výši dvou milionů dolarů (asi 44 miliónů korun). Obviněn byl mimo jiné z praní špinavých peněz a členství ve zločinecké organizaci. Zadržen byl rovněž bývalý ředitel národního olympijského výboru Leonardo Gryner.

MOV se k suspendaci rozhodl na základě doporučení etické komise. Nuzmanovi pozastavil čestné členství a do vyřešení kauzy ho zbavil i funkce v koordinační komisi pro olympijské hry 2020 v Tokiu.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.