Sáblíková míří na Hrad. Ať už je prezidentem kdokoliv, státního vyznamenání si vážím

25. října 2017 15:40 - Praha

Dana Zátopková, Jaromír Jágr, Jan Železný nebo Pavel Nedvěd už ho doma mají, rychlobruslařka Martina Sáblíková je teď doplní. Státní vyznamenání dostane v sobotu 28. října, od Miloše Zemana. „Ocenění od prezidenta, ať už je to kdokoliv, samozřejmě potěší a jsem ráda, že ho dostanu,“ říká trojnásobná olympijská vítězka. Jaká byla její úplně první reakce, když se o vyznamenání dozvěděla a co si o tom myslí její trenér, uvidíte v našem videu.

Sport.cz

To, že se krátce před startem olympijské sezóny slavnostního ceremoniálu na Pražském hradě zúčastní, jí přípravu nenarušilo. „Vzhledem k tomu, že se prezident vyjádřil velmi brzo, mohl jsem to v přípravě upravit tak, aby se to zvládlo," dodává k tomu trenér Petr Novák. To, že státní vyznamenání dostane, ví totiž nejúspěšnější česká rychlobruslařka už od jara.

jab, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.