Rubriky:

Ostatní

Sáblíková míří na Hrad. Ať už je prezidentem kdokoliv, státního vyznamenání si vážím

25. října 2017 15:40 - Praha

Dana Zátopková, Jaromír Jágr, Jan Železný nebo Pavel Nedvěd už ho doma mají, rychlobruslařka Martina Sáblíková je teď doplní. Státní vyznamenání dostane v sobotu 28. října, od Miloše Zemana. „Ocenění od prezidenta, ať už je to kdokoliv, samozřejmě potěší a jsem ráda, že ho dostanu,“ říká trojnásobná olympijská vítězka. Jaká byla její úplně první reakce, když se o vyznamenání dozvěděla a co si o tom myslí její trenér, uvidíte v našem videu.

Sport.cz

To, že se krátce před startem olympijské sezóny slavnostního ceremoniálu na Pražském hradě zúčastní, jí přípravu nenarušilo. „Vzhledem k tomu, že se prezident vyjádřil velmi brzo, mohl jsem to v přípravě upravit tak, aby se to zvládlo," dodává k tomu trenér Petr Novák. To, že státní vyznamenání dostane, ví totiž nejúspěšnější česká rychlobruslařka už od jara.

jab, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.