Maskajev sesadil z trůnu v těžké váze posledního Američana

13. srpna 2006 11:40 - LAS VEGAS

Kazašský rodák Oleg Maskajev se stal v sobotu v Las Vegas novým profesionálním mistrem světa v těžké váze podle organizace WBC. V dramatickém duelu porazil amerického obhájce Hasima Rahmana, kterého v posledním dvanáctém kole zasypal v rohu ringu sprškou zdrcujících úderů, po nichž rozhodčí 43 sekund před gongem zápas ukončil.

Rahman přitom podle všeho mířil při své druhé obhajobě titulu k těsnému vítězství.

Maskajevovo vítězství znamená, že boxeři z velmoci USA nemají nyní v prestižní těžké váze v držení žádný z mistrovských pásů čtyř významných organizací. Naopak jejich majitelé nyní pocházejí ve všech případech z bývalého Sovětského svazu. Další mají v držení Ukrajinec Vladimir Kličko (IBF), Rus Nikolaj Valujev (WBA) a Bělorus Sergej Ljachovič (WBO).

Maskajev nicméně před dvěma lety získal i americké občanství a žije ve Staten Island v New Yorku. "Jsem hrdý ruský Američan," řekl sedmatřicetiletý Maskajev po vítězství, kterým zopakoval svůj někdejší triumf nad Rahmanem z roku 1999. Agentura AP připomněla, že tehdy jej knokautoval takovým způsobem, že Rahman propadl mezi provazy přes televizní kameru až na zem před diváky v aréně.

"Tohle je vzkaz pro každého: evropští boxeři jsou silní a tvrdí," prohlásil Maskajev, který v kariéře vyhrál 33 duelů, z toho 26 knokautem, a jen tři prohrál.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.