Rubriky:

Ostatní

Česko - Itálie 7:9

Hráčky curlingu podlehly Itálii a na OH se nejspíš nedostanou

8. prosince 2017 18:27 - Plzeň

České hráčky v curlingu se nejspíš na olympijské hry v Pchjongčchangu nedostanou. Tým skipky Anny Kubeškové dnes zakončil základní část kvalifikace v Plzni prohrou s Itálií 7:9, s bilancí tří výher a tří porážek mu patří průběžné čtvrté místo a má jen malou šanci, že projde do tříčlenného play off.

 

Miroslav Chaloupka, ČTK

Nevelká naděje na premiérovou českou účast v turnaji pod pěti kruhy zbývá také mužům. Tým skipa Jiřího Snítila zdolal Čínu 10:7, ale večer prohrál s Itálií 6:10. V sobotu ho ještě čeká Nizozemsko, ze čtvrtého místa ho ale nemusí posunout do postupující trojice ani výhra.

Ženy v utkání s Itálií potřebovaly vyhrát, ale dvakrát inkasovaly tři body, a to v šestém a především v posledním desátém endu. Teoreticky ještě Češky můžou projít do play off, ale potřebují, aby Dánky v sobotu nečekaně prohrály s Finkami a Němky neporazily Čínu.

"Oba týmy věděly, že je to rozhodující zápas, takže přirozeně byly oba nervózní, což se v některých momentech projevilo. Hrálo se do posledního kamene. Byl to velmi vyrovnaný zápas, který měl divácky nesmírně atraktivní tečku, bohužel s kladným výsledkem pro soupeře," uvedl kouč Karel Kubeška

Číňanky a Italky mají jistotu

Jistý postup do play off a do boje o dvě místa v olympijském turnaji mají Číňanky a právě Italky, bronzové medailistky z nedávného mistrovství Evropy.

"Holky bojovaly, pracovaly opravdu fest. Udělaly, co mohly. Možná nám chyběl kousek štěstí na to, abychom měli víc vítězství a abychom byli v nadstavbě. Třeba ho budeme mít víc příště v nějakém jiném turnaji," dodal Kubeška.

Muži museli Čínu porazit a po výsledku 10:7 se jim to povedlo. Snítil poprvé v kariéře porazil čínského skipa Žuej Liou. "Hráli jsme přesně, a co bylo důležité, také dodrželi pokyny, které jsme od trenéra dostali," řekl Snítil.

Nad Itálií vedli Češi po sedmém endu 6:5, ale pak dostali tři a dva body a zápas skončil. "Kromě posledních dvou endů to z naší strany nebyl špatný zápas, přeléval se z jedné strany na druhou. Bohužel nakonec ne na tu naši. Zítra nás ještě čeká důležitý zápas s Nizozemskem, se kterým máme negativní bilanci, takže jim určitě máme co vracet," řekl Snítil.

Trenér Brad Askew prohlásil, že český tým v osmém endu zbytečně riskoval. "To vyústilo v trojku soupeře, který tak nejenom odskočil ve výsledku, ale také dostal extra dávku energie a sebedůvěry," doplnil Askew.

Kvalifikační turnaj v curlingu o postup na OH v Pchjongčchangu 2018 v Plzni:
Muži:
ČR - Čína 10:7
ČR - Itálie 6:10
Německo - Dánsko 1:6
Finsko - Itálie 7:3
Nizozemsko - Rusko 6:9
Německo - Rusko 5:6
Čína - Finsko 10:6
Dánsko - Nizozemsko 7:3.
Průběžné pořadí:
1. Dánsko 5 výher/1 porážka
2. Čína, Itálie 4/2
4. ČR, Rusko 3/3
6. Německo, Finsko 2/4
8. Nizozemsko 1/5
Ženy:
ČR - Itálie 7:9
Dánsko - Čína 3:9
Finsko - Německo 4:6.
Průběžné pořadí:
1. Čína
3. Dánsko 3/2
4. ČR 3/3
5. Lotyšsko, Německo 2/3
7. Finsko 0/5
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní