Rubriky:

Tenis

Šafářová si připadala jako ve Fed Cupu. Konečně jsem stoprocentní, jásala po pražském triumfu

30. dubna 2016 16:30 - Praha

Před začátkem týdne ještě tenistka Lucie Šafářová neměla letos na kontě ani jednu výhru ve dvouhře, v sobotu oslavovala pátou čárku a s ní i triumf na pražském turnaji WTA. Při finálovém obratu proti Australance Samantě Stosurové nastřílela 14 es.

 

Michal Kamaryt, ČTK

Jak se cítíte jako vítězka pražského turnaje?
Jsem strašně šťastná, že se mi podařilo vyhrát turnaj doma a takhle se nastartovat do sezóny, protože je to pro mě po dlouhé nemoci a cestě zpátky, kdy se mi moc nedařilo, velmi emotivní. Vyhrát před podporou, co tu byla, je prostě úžasný.

Věřila jste tomu už před turnajem?
Už v zápase s Kájou Plíškovou ve Stuttgartu jsem se cítila dobře, takže jsem doufala, že to někde přijde. A že to přišlo hned tady, za to jsem strašně ráda.

Váš největší titul jste získala loni v Dauhá, takže Praha je hned na druhém místě?
Ano, ale ten dnešní titul je o to sladší, že je vyhraný doma. Jak diváci celý týden na tenis chodili a jak nás podporovali, to byla paráda. Hrálo se mi úžasně.

Pět výher v řadě vám srovnalo letošní bilanci dvouher...
V Americe a na turnajích předtím to ještě nebylo ono, ale bojovala jsem, abych se dostala do formy. Teď už musím říct, že semifinále s Kájou i finále se Samanthou, byly zápasy, o kterých můžu říct, že jsem v nich byla stoprocentní. A to je pro mě asi nejlepší zpráva.

Pomohla vám ve finále Stosurová svými dvojchybami?
Samantha začala strašně dobře. Výborně servírovala, vykopávala ten svůj forhend nahoru, pořád jsem byla v defenzívě a čekala na příležitost, kdy bych zápas mohla otočit a jít do úderů víc. Pak mi dala šanci ve druhém setu, já ji využila a celá nálada zápasu se otočila na mou stranu. Ve třetím setu to byl velký boj, zahrála jsem výborný game na 4:3. A pak už jsem si podržela servis.

Dala jste 14 es, v teplém počasí míčky dobře létaly?
Rozhodně víc, než na začátku týdne. Ale celý týden jsem tady dobře servírovala, jsem strašně ráda, že jsem to udržela i dneska, protože to byl určitě klíč k vítězství.

Poslední dva míče byly právě dvě esa. Je i tohle znak vaší sebedůvěry?
Snad ano. Říkala jsem si, že do toho musím jít, protože ona mi zápas zadarmo nedá, takže jsem chtěla být odvážná a hrát svoji hru. Že to vyšlo dvěma esy je o to lepší pocit.

Dala se atmosféra finále srovnat s Fed Cupem?
Rozhodně ano. Lidi byli úžasní. Samozřejmě O2 arena je ještě o hodně větší, ale tady je zase publikum blíž, vytvoří se větší kotel. Opravdu mě hnali dopředu. Strašně moc jim děkuju za tuhle úžasnou podporu.

bum, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..