Kvitová - Koviničová 6:2, 4:6, 7:5Sorry za zvýšení krevního tlaku, omlouvala se Kvitová po vydřeném postupu v Paříži. Uspěla i Šafářová

Paříž

Česká tenistka Petra Kvitová postoupila na tenisovém French Open do druhého kola. S Černohorkou Dankou Koviničovou strávila na kurtu dvě hodiny a devatenáct minut a po velkém boji ji udolala 6:2, 4:6 a 7:5. V dalším utkání vyzve rodačka z Fulneku na antukovém grandslamu v Paříži Su-Wei Hsieh z Tchaj-wanu. Loňská finalistka Lucie Šafářová porazila v 1. kole Rusku Vitalii Djačenkovou 6:0, 6:2. Zápas na dvě hodiny přerušil déšť.

Petra Kvitová se raduje z vítězného míče v zápase 1. kola French Open proti Černohorce Koviničové.

Úvod zápasu byl jasnou záležitostí Kvitové až do stavu 3:0 pro českou hráčku ve druhé sadě. Koviničová poté dokázala vyrovnat a ve třetí si dokonce vybojovala vedení 5:4. Česká jednička se ale včas zmátořila, sebrala soupeřce dvakrát za sebou podání a odvrátila hrozbu prvního vyřazení v úvodním kole French Open od roku 2010.

"Řekněme, že jsem ráda, že je tenhle zápas za mnou. A omluva za zvýšení vašeho krevního tlaku," napsala po utkání na Twitter česká hráčka, kterou v dalším kole čeká Su-Wei Hsieh. S tchajwanskou hráčkou, která porazila Španělku Laru Arruabarrenaovou 7:6 a 6:3, se semifinalistka Roland Garros z roku 2012 na okruhu WTA potká poprvé.

Šafářová, která před rokem ve finále nestačila na světovou jedničku Serenu Williamsovou, měla cestu za postupem mnohem snazší. První sadu vyhrála za 22 minut a jedinou komplikací tak pro jedenáctou nasazenou hráčku byla zhruba dvouhodinová pauza, která za stavu 1:0 přerušila druhý set.

Její další soupeřkou bude Viktorija Golubicová ze Švýcarska, která si v prvním kole poradila 6:1, 1:6 a 6:2 s Alison Riskeovou z USA.

Z českých reprezentantů se na kurtech měli představit také Karolína Plíšková proti Američance Shelby Rogersové a Adam Pavlásek v duelu grandslamových debutantů proti Robertu Carballesovi ze Španělska. Jejich utkání ale byla kvůli dlouhé pauze přeložena, protože pořadatelé nechali po vynucené pauze odehrát jen rozehraná utkání.

Program úvodního dne skončil předčasně, neboť krátce poté, co své utkání dohrála Šafářová, poslali rozhodčí tenisty znovu do šaten kvůli dalšímu dešti. Organizátoři poté zhruba v 18:30 oznámili, že už se v neděli hrát nebude.

French Open (antuka, dotace 32 017 500 eur)