Rubriky:

Tenis

Emoce byly silnější. Poražený rozmlátil raketu, vítěz se rozplakal. Nebyly to ale slzy štěstí

1. června 2017 17:18 - Paříž/Praha
(Aktualizováno: 1. června 2017 17:20)

Zatímco Borna Čorič rozzlobeně mlátil svou raketou o zem, vítěz zápasu Steve Johnson klečel na kolenou a plakal. Nebyly to ale slzy štěstí z postupu do třetího kola na French Open, sedmadvacetiletému Američanovi totiž před několika týdny náhle zemřel tatínek a on na něj stále myslí.

 

Profimedia.cz

Kdyby nebylo maminky, sestry asi by do Paříže vůbec neodjel, protože nemá od poloviny května na tenis ani pomyšlení. V té době totiž Stevu Johnsonovi umřel tatínek a on se s jeho odchodem velmi těžko vyrovnává. Svou rodinu ale nechtěl zklamat, a tak se i přes smutek rozhodl splnit jejich přání. Před French Open ještě vyrazil na turnaj do Ženevy, kde došel až do čtvrtfinále a poté už zamířil na slavný grandslam.

„Moje máma Michelle a sestra Alison cestu sem plánovaly už několik let. Alison nedávno dokončila vysokou školu a než začne pracovat, chtěly mě podpořit,“ vysvětloval sedmadvacetiletý Američan na webu usatoday.com, co ho motivovalo. „Když tady mám mámu, sestru a snoubenku, tak je to jednodušší vše zvládat. Pořád je to těžké, ale snažím se to díky nim překonat.“

Na kurtu se mu v Paříži zatím daří. V prvním kole v pětisetové bitvě porazil Japonce Jujči Sugitu, ve druhém si poradil s Chorvatem Bornou Čoričem. A ten prohru neunesl, zatímco Johnson si klekl na antuku a rozplakal se, Čorič vzteky rozmlátil svou raketu o zem. „Táta byl velkou součástí mého tenisového života. Poslední týdny pro mě nebyly o tenise. Jen se snažím dělat vše správně a dojít co nejdál,“ přiznal šestadvacátý hráč světa.

„Fyzicky jsem v pořádku, s emocemi je to ale horší. Táta chtěl, abych byl bojovník, takže se o to pokusím. To je jediné, co mohu udělat,“ prohlásil Johnson před pátečním zápasem s Rakušanem Dominikem Thiemem, světovou sedmičkou. Velkou podporu mu vyjadřují i fanoušci. "Děkuji všem za laskavá slova, jsem za ně moc vděčný a vážím si toho," napsal na sociální sítě Johnson.

vk, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

     
  • Fed Cup 2019
  • AO - dvouhra žen
  • AO - dvouhra mužů

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..