Rubriky:

Tenis

Při comebacku Šarapovové ve Stuttgargu chyběly dopingové kontroly

1. června 2017 15:03 - Berlín

Při návratu ruské tenistky Marie Šarapovové po dopingovém trestu chyběly podle informací německé antidopingové agentury NADA na turnaji ve Stuttgartu jakékoliv dopingové kontroly. Vedení NADA na tiskové konferenci v Berlíně obvinilo Mezinárodní tenisovou federaci ITF, že jim testování neumožnila a navíc sama žádné kontroly neprovedla.

 

Bernd Weissbrod, ČTK/AP

"Bylo nám zabráněno provést kontroly. To je něco, co nemůžeme schvalovat. Zvlášť, když mezinárodní federace na tomto turnaji sama žádné kontroly neuskutečnila," uvedla předsedkyně představenstva NADA Andrea Gotzmannová.

Důvodem zamítavého postoje ITF byl paragraf v kodexu Světové antidopingové agentury WADA, podle něhož národní agentury musí dodatečné kontroly hlásit s více než měsíčním předstihem. "S jinými svazy to ale funguje i bez odvolávání se na tohle pravidlo a můžeme na poslední chvíli dělat dodatečné testy," uvedl člen NADA Lars Mortsiefer.

Doplňkové kontroly fungují podle NADA i jako ochrana čistých sportovců a přispívají k jejich důvěryhodnosti. "Kdyby tam byla paní Šarapovová testována a byla negativní, ukázalo by se, že je znovu zapojená do systému dopingových kontrol," uvedl Mortsiefer.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

     
  • Fed Cup 2019
  • AO - dvouhra žen
  • AO - dvouhra mužů

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..