Rubriky:

Tenis

České tenistky bodují! Hned tři kandidují na nejhezčí úder

17. července 2017 12:52 - Londýn

Hned tři české tenistky se dostaly do seznamu kandidátek na úder měsíce června. Ve finálové pětici jsou Lucie Šafářová, Petra Kvitová a Petra Krejsová. Tuto trojici doplňují v tradiční anketě WTA ještě Dánka Caroline Wozniacká s Rumunkou Simonou Halepovou.

 

Kirsty Wigglesworth, ČTK/AP

Šafářová se do vybrané pětice dostala díky výměně proti Australance Gavrilovové na turnaji v Birminghamu. V maratónské přestřelce, ve které šel míček šestadvacetkrát přes síť, měla nakonec rodačka z Brna po tuhé bitvě navrch. Nevídaný tenisový zážitek ocenili i diváci, kteří aktérkám bouřlivě zatleskali.

Další česko-australský souboj se na stejném turnaji odehrál mezi Kvitovou a Bartyovou. A opět ve prospěch tuzemské hráčky. Tentokrát byla výměna o poznání kratší, Kvitová ji totiž ukončila bekendovým křižným stopbalem.

Turnaj kategorie WTA hrála poprvé v Hertogenboschi. A hned v prvním kole Krejsová šokovala, když porazila Srbku Jankovičovou ve dvou setech. V jedné z výměn odehrála míček mezi nohama, nicméně o vítězný míč se postarala až následným forhendem.

Ve výběru figuruje i další Česka Karolína Plíšková, proti které se vyznamenala Wozniacká. Dánka předvedla výbornou smeč v záklonu. Vybranou pětici uzavírá Rumunka Halepová.

Hlasovat můžete až od čtvrteční půlnoci zde.

vat, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • US Open 2018 - ženy
  • US Open 2018 - muži
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..