Rubriky:

Tenis

Federer si popatnácté zahraje tenisový Turnaj mistrů

18. července 2017 12:23 - Londýn

Švýcarský tenista Roger Federer si osmým wimbledonským titulem zajistil účast na Turnaji mistrů. Dnes to potvrdila organizace ATP. Prestižního podniku na závěr sezony se Federer zúčastní popatnácté. Hrál na něm nepřetržitě od roku 2002 do roku 2015, loni kvůli zranění chyběl.

 

Alastair Grant, ČTK/AP

Federer je po vítězi Roland Garros Rafaelu Nadalovi ze Španělska druhým hráčem, který má jistotu startu na turnaji pro nejlepších osm tenistů sezony. Ten se znovu uskuteční v Londýně.

"Těším se, že se do Londýna v listopadu vrátím. Bylo mi líto, že jsem loni nemohl hrát, protože to tam miluji a nevynechal jsem tenhle turnaj od roku 2002," řekl pětatřicetiletý Švýcar.

Po návratu po zdravotní pauze Federer letos prohrál jen dva z 33 zápasů. Vyhrál Australian Open a po vynechané antukové části sezony ve velkém stylu triumfoval také ve Wimbledonu. Získal tam devatenáctý grandslamový titul. Pokud současnou formu udrží i ve zbytku sezony, v němž neobhajuje prakticky žádné body, mohl by se poprvé od roku 2012 vrátit na vrchol světového žebříčku.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Wimbledon - muži
  • Wimbledon - ženy
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..