Tenis

Prší? Tak si zatancujeme. Německá tenistka pobavila svými pohyby nejen diváky, ale i soupeřku

12. ledna 2018 15:26 - Melbourne/Praha

Legrace musí být, a to za každého počasí. Andrea Petkovicová využila pauzu zaviněnou deštěm během finálového utkání na exhibičním turnaji v Melbourne k tancování. Třicetiletá německá tenistka svými pohyby pobavila nejen diváky, ale i svou švýcarskou soupeřku Belindu Bencicovou.

Video již není dostupné

sntv

Dříve, když vyhrála zápas, oslavila to vítězným tanečkem. Teď už od toho Andrea Petkovicová upustila, na tanec ale rozhodně nezanevřela. Během finálového utkání na exhibici Kooyong Classic v australském Melbourne se rozpršelo. Třicetiletá Němka i její soupeřka Belinda Bencicová však zůstaly na kurtu a začaly se dít věci.

Když zazněla hudba, Petkovicová se rozvlnila a svými pohyby vyvolala v hledišti veliký aplaus. Diváci se smáli, tleskali, někteří se přidali a pozadu nezůstal ani jeden ze supervizorů. Velkou legraci si užila i dvacetiletá Bencicová, která svou soupeřku nejprve s úsměvem pozorovala a pak i ona sama začala tancovat.

Po dešti a kulturní vložce mohlo utkání pokračovat. Bývalá světová devítka, Petkovicová sice vyhrála první set poměrem 6:3, avšak poté na kurtu začala dominovat Bencicová. Sedmasedmdesátá hráčka světa ve druhém setu zvítězila 6:4 a následně ovládla rozhodující super tie break poměrem 10:4.

Pro Bencicovou to tak už je letošní druhý triumf. Ten první získala minulý týden spolu s Rogerem Federerem na Hopman Cupu. Nyní se obě hráčky už budou soustředit na nadcházející Australian Open. V prvním kole na Andreu Petkovicovou čeká česká hvězda Petra Kvitová, Belinda Bencicová bude o postup bojovat s legendární Venus Williamsovou.