Rubriky:

Tenis

Praha Turnaj mistryň nezískala, WTA zvolila čínský Šen-čen

18. ledna 2018 07:33 - St. Petersburg

Praha se nestane dějištěm tenisového Turnaje mistryň. Vedení ženské organizace WTA na svém webu oznámilo, že za příštího hostitele vrcholu sezóny zvolilo Šen-čen. Turnaj pro osmičku nejlepších hráček roku se má v čínském velkoměstě uskutečnit v letech 2019 až 2028.

 

Toru Hanai, Reuters

V Šen-čenu by měl mít Turnaj mistryň v roce 2019 rekordní dotací 14 miliónů dolarů, dvojnásobnou než nyní. Ve městě vyroste nový stadión pro 12 tisíc fanoušků. "Je to největší dohoda, jakou kdy WTA ohledně finále sezóny udělala. Slibuje to, že se akce posune na velkolepou úroveň," uvedl výkonný ředitel WTA Steve Simon.

"Trochu mě u srdce mrzí, že to nebude v Praze. Ale nabídka Číny, jak finanční, tak stadiónem s vlastním jménem... Bude to obrovská akce," uvedla Lucie Šafářová, členka hráčské rady WTA, pro server Tenisový svět v Melbourne. "Zklamání, ale všechny jsme to čekaly. Jsou tam peníze," řekla Karolína Plíšková.

Černošek: Rozhodly pouze a jen peníze

Letos naposledy se Turnaj mistryň odehraje v Singapuru, kde se konal od roku 2014. Vedle české metropole měli o akci zájem v Manchesteru či Petrohradu.

"Rozhodnutí WTA ukázalo, že rozhodly pouze a jen peníze," uvedl pro ČTK Miroslav Černošek, majitel České sportovní, která nabídku na pořádání turnaje v Praze předkládala. "Mrzí nás proto, že jsme byli do výběrového řízení zváni jako zkušení organizátoři z prestižního místa s krásnou halou, kteří nabídnou alternativu s plnými tribunami a pravou tenisovou atmosférou. Tyto atributy nehrály žádnou roli, což se však ukázalo až v samém závěru výběrového řízení. Vítězná nabídka, tak jak byla prezentována, je mimo možnosti nejen České republiky, ale i dalších evropských míst," doplnil.

Turnaj mistryň se hraje od roku 1972 a Šen-čen bude jeho desátým dějištěm. První ročník měl v Boca Raton na Floridě dotaci sto tisíc dolarů. Z Češek se z výhry ve dvouhře radovaly Martina Navrátilová, Jana Novotná a naposledy v roce 2011 Petra Kvitová.

V Šen-čenu se hraje od roku 2013 turnaj WTA kategorie International. Loni se zde z titulu radovala Kateřina Siniaková a letos prohrála ve finále.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

     
  • Fed Cup 2019
  • AO - dvouhra žen
  • AO - dvouhra mužů

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..