Rubriky:

Tenis

Tenisový svaz dostane od Prahy dva milióny korun na Fed Cup

23. ledna 2018 12:14 - Praha

Český tenisový svaz dostane od pražského magistrátu dvoumiliónovou dotaci na uspořádání zápasu prvního kola Fed Cupu proti Švýcarsku. Rozhodli o tom dnes pražští radní. Utkání tenistek se odehraje ve vysočanské O2 Areně 10. a 11. února.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Svaz původně žádal Prahu o pět miliónů korun. Magistrát musel částku snížit kvůli pořadatelské exkluzivitě svazu.

Peníze město přidělí formou dotace z běžných výdajů magistrátního odboru sportu a volného času. "Jde o projekt s velkým komunikačním dopadem v nejsledovanějších světových a domácích médiích včetně předpokládané masivní divácké podpory. Hlavní město tak získá jedinečnou možnost prezentace u českých i zahraničních diváků," píše se v materiálu, který schválili radní.

"Žádosti o podobné podpory jsou v Česku i ve světě zcela běžné. Podpora bude využita na úhradu nákladů spojených s organizací a díky tomu bude možno nabízet vstupenky za rozumné ceny," řekl ČTK prezident tenisového svazu Ivo Kaderka.

Aktuálně jsou prodané asi dvě třetiny lístků. Dvoudenní vstupenky do spodního patra O2 Areny, které už je vyprodané, stály 2490 korun. Do horního patra jsou lístky za 1190 a 990 korun. Jednodenní vstupenky jsou k dispozici jen do horního ochozu - na sobotu za 650 a 550 korun, na neděli pak za 750 a 650 korun.

"Očekávané vstupné tvoří dominantní část rozpočtu," řekl Kaderka s tím, že celkové náklady akce jsou 14,5 miliónu korun. Od Mezinárodní tenisové federace ITF dostane svaz za první kolo 85 tisíc dolarů (1,8 miliónu korun).

V prostorách arény bude Praha prezentována i během slavnostních ceremoniálů, doprovodných akcí a otevřených tréninků.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

     
  • Fed Cup 2019
  • AO - dvouhra žen
  • AO - dvouhra mužů

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..