Rubriky:

Vodní sporty

Prskavec si lebedil bez signálu. Pak prošvihl medaili

1. listopadu 2018 18:52 - Praha

Stříbro, které získal na mistrovství světa v Riu de Janeiro, doma ukázal až s třítýdenním zpožděním. Kajakář Jiří Prskavec se totiž za parádní sezonu odměnil dovolenou v Jižní Americe se snoubenkou Terezou. Prošli Patagonii a před cestou domů z Ria ještě zavítali na mládežnickou olympiádu v Buenos Aires.

 

Michal Krumphanzl, ČTK

„Krása,“ shrnul letošní vítěz Světového poháru jihoamerický pobyt. „Hlavně příroda. Šli jsme čtyři dny, odkudkoliv jsme mohli nabrat pitnou vodu. Nikoho nepotkáte, nedotčená příroda, nemáte signál,“ nadšeně líčil pětadvacetiletý Prskavec.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 

4 days of walk, 4 days of fun, 4 days of nature, 4 days with @terezkacviklova 😘☺️ #patagonia #timeoff #southamerica #nature 📷 @gopro #hero7

Příspěvek sdílený Jiří Prskavec (@jiriprskavec),Říj 8, 2018 v 2:01 PDT

V Buenos Aires pak viděl možné hvězdy sportovní budoucnosti. Ostatně sám na první edici mládežnické olympiády před osmi lety v Singapuru získal bronz. „Dobře to vycházelo časově a já nikdy neviděl olympiádu z druhé strany,“ vysvětloval. Málem viděl i českou medaili, basketbalistky Kateřiny Galíčkové ve střelbě na koš…

„Viděli jsme celou kvalifikaci a podle grafiky nám přišlo, že těsně vypadla. Tak jsme odešli na záchod, a když jsme se vrátili, najednou koukáme, že byla stříbrná,“ smál se bronzový olympijský medailista, jenž v Argentině absolvoval i besedu s mladými českými olympioniky.

Cestování mu ale nekončí. Na dva týdny teď vyrazí na tratě, kde příští rok pojede o medaile – do španělského Seu (MS) a francouzského Pau (ME).

„A pak na čtrnáct dnů poletím do Číny. Pozvala nás s tátou jejich federace, mají tam být snad desítky tratí a budu je testovat. Jsem zvědavý, třeba by to v budoucnu mohla být alternativa zimních soustředění v Austrálii,“ přemítá.

Michal Osoba, Právo

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.