Živě

Olympijský vítěz z Londýna Manaudou se vrací k plavání

19. března 2019 09:15 - Praha

Olympijský vítěz z Londýna 2012 Florent Manaudou se po více než dvouleté pauze vrací k závodnímu plavání. Osmadvacetiletý sprinter a majitel stále platných světových rekordů na kraulařské a znakařské padesátce v krátkém bazénu chystá comeback s cílem uspět na hrách v Tokiu v příštím roce. Pokračovat by přitom chtěl až do domácí olympiády v Paříži v roce 2024.

 

Bez centimetru dvoumetrový a stokilový Manaudou v Londýně vyhrál závod na 50 metrů volný způsob. Na minulé olympiádě v Riu skončil na nejkratší plavecké trati druhý, navíc pomohl ke stříbru i kraulařské štafetě na 4x100 metrů.

Pak si vybral závodní pauzu, během níž zkoušel štěstí jako házenkář, investoval do restaurace v Marseille a hrál v televizním seriálu.

Do přípravy se vrací pod vedením svého bývalého kouče Jamese Gibsona. "Závody na nejvyšší úrovni mi chyběly a těším se, až zase budu plavat s těmi nejlepšími," řekl Manaudou listu L'Equipe.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.