Rubriky:

Vodní sporty

Plavkyně Kingová obhájila titul i na prsařské padesátce

28. července 2019 13:48 - Kwangdžu (Korea)

Američanka Lilly Kingová vyhrála na mistrovství světa v plavání závod na 50 m prsa a na šampionátu v Kwangdžu získala druhou zlatou medaili. Dvaadvacetiletá závodnice navázala na triumf z dvojnásobné trati a obhájila oba individuální tituly z předchozího šampionátu.

 

Lee Jin-man, ČTK/AP

Kingová si pro vítězství doplavala časem 29,84 a za vlastním dva roky starým světovým rekordem zaostala o téměř půl sekundy. Američanka, která v Koreji také získala stříbro ve smíšené polohové štafetě, vyhrála o 16 setin před Italkou Benedettou Pilatovou, třetí skončila Julija Jefimovová z Ruska.

Na mužské znakařské padesátce se o překvapení postaral Zane Waddell. Jednadvacetiletý Jihoafričan o šest setin porazil Jevgenije Jefimova a připsal si největší úspěch v dosavadní kariéře. Až třetí skončil s odstupem osmi setin další ruský plavec a světový rekordman Kliment Kolesnikov.

Na krauslařské padesátce získala zlato Američanka Simone Manuelová. Obhájkyni Sarah Sjöströmovou ze Švédska porazila o dvě setiny.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.