Premiéra plavecké „Ligy mistrů" je za dveřmi. Kubová je v týmu s Ledeckou

20. září 2019 10:41 - Praha

Dva týdny zbývají do startu plavecké International Swimming League (ISL) a týmy, které v nové soutěži budou bojovat, finalizují sestavy. Jasno má už i česká znakařka Simona Kubová, která se domluvila s týmem DC Trident, v němž poplave spolu s americkou hvězdou Katie Ledeckou a další Češkou Anikou Apostalon.

 

ČSPS/Ivo Stejskal

„S radostí oznamuji, že budu závodit v ISL jako hrdý člen týmu DC Trident," uvedla Kubová ve čtvrtek na svém instagramovém účtu. „Je mi ctí být součástí tak skvělého týmu, měřit se s těmi nejlepšími plavci a spolupracovat s nejlepšími trenéry na světě," dodala elitní česká znakařka.

Tým Kubové by se měl představit na třech zastávkách soutěže - v úvodním podniku v Indianapolis (5.-6. října), na následujícím v Neapoli (12.-13. října) a při pátém v marylandském College Parku (16.-17. listopadu). Celkem se do soutěže zapojí osm celků a mezi soupeři týmu Kubové nechybí Adam Peaty, Caeleb Dressel, Katinka Hosszúová, Federica Pellegriniová, Chad Le Clos, Kristóf Milák, Sarah Sjöströmová, Anton Čupkov, Leah Smithová či Lilly Kingová.

Práva koupil Eurosport

Pro olympijské hry je plavání po atletice druhým nejcennějším diváckým klenotem a Mezinárodní plavecká federace FINA se chlubí větším počtem národních federací (209) než Mezinárodní olympijský výbor. Postavení profesionálních plavců, zejména v příjmovém hledisku, je ale třeba v porovnání s fotbalisty žalostné.

ISL si dala za úkol tento aspekt změnit. Hvězdami nabité týmy se od října do prosince v nové soutěži poperou o celkový triumf a organizátoři slibují výrazný mediální dosah a adekvátní odměny pro sportovce. A že má nový produkt marketingový potenciál, potvrzuje nedávno podepsaná dvouletá exkluzivní smlouva s televizní stanicí Eurosport.

Program International Swimming League 
5.-6. října Indianapolis, USA
12.-13. října Neapol, Itálie
19.-20. října Lewisville, USA
26.-27. října Budapešť, Maďarsko
16.-17. listopadu College Park, USA
23.-24. listopadu Londýn, Velká Británie
20.-21. prosince Las Vegas, USA
pn, Sport.cz

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.