Kraulařka Seemanová po čtyřstovce ovládla na SP i poloviční trať

Berlín

Barbora Seemanová vyhrála na plaveckém Světovém poháru v Berlíně závod na 200 metrů volný způsob a zopakovala páteční úspěch z dvojnásobné trati. Devatenáctiletá reprezentantka se tentokrát časem 1:58,78 minuty tolik nepřiblížila k vlastnímu českému maximu (1:57,16), ale stačilo jí to k triumfu o dvě setiny před Michelle Colemanovou ze Švédska.

Plavkyně Barbora Seemanová.

Třetí s odstupem 62 setin dohmátla zkušená maďarská plavkyně Zsuzsanna Jakabosová, jež dvoustovku ovládla na předminulém dílu SP v Singapuru. Až za ní skončila Kanaďanka Aly Ackmanová, jež jediná předčila Seemanovou v rozplavbách.

V pátek Seemanová ovládla čtyřstovku časem jen o 33 setin pomalejším, než je její národní maximum z červencového MS v Koreji (4:09,73).

V druhém dnu berlínských závodů skončila ještě Kristýna Horská čtvrtá v polohovém závodě na 400 metrů, který ovládla slavná Maďarka Katinka Hosszúová. Tomáš Franta obsadil osmé místo na znakařské padesátce.