Rubriky:

Vodní sporty

Pryč s trofejemi! Český medailista z olympiád je prodá na podporu přípravy mládeže

12. února 2020 13:17 - Praha

Kajakář Daniel Havel prodává skleněné trofeje, které získal díky olympijským medailím z Londýna 2012 a Ria de Janeiro 2016. Tam byl členem českých čtyřkajaků, které skončily třetí v závodech rychlostních kanoistů. Výtěžek aukce půjde na podporu přípravy mládeže v Sezemicích.

 

Ivana Roháčková

Čtyřkajak ve složení Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba uspěl na kilometru, který byl do OH 2016 olympijskou tratí. V Tokiu český čtyřkajak medaile obhajovat nebude, protože se na nově olympijské pětistovce z loňského MS nekvalifikoval.

Za úspěch v Londýně Havel stejně jako ostatní čeští medailisté dostal skleněnou pochodeň, která má na spodní straně vybroušené logo českého olympijského týmu a navrchu výbrus loga OH 2012. Skleněná trofej za umístění na pódiu v Riu má název Medaile v pohybu a na jejím designu se podílela i někdejší biatlonová mistryně světa Gabriela Koukalová. Na spodní straně je vybroušené logo českého olympijského týmu a jméno medailisty, který trofej obdržel.

Vyvolávací cena každé trofeje byla 4000 korun. Aukce skončí v neděli 16. února v 15:00.

Strach z koronaviru svírá svět. Je v ohrožení i olympiáda v Tokiu?

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Chris Froome, Thibaut Pinot nebo Geraint Thomas. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.